Müllerova vila od A. Loose - restaurování vybavení jídelny a pánské šatny

Müllerova vila - unikátní památka moderní architektury, patří mezi šest nejvýznamnějších vilových domů 20. století na světě. Tato zakázka Loosovi umožnila dovést jeho originální koncepci prostoru, tzv. Raumplan, k nejvyššímu vrcholu. Vybavení interiérů vily, které vybral a v mnoha případech dokonce navrhl sám architekt, ztělesňuje překvapivou harmonii moderního funkcionalismu a klasicizujícího anglického stylu.

Pánská šatna

"Pánská šatna působí stroze. Skříně mají jednotný vzhled a doplňuje je stejně vysoká věšáková stěna. Vestavěné šatní skříně mají vysouvací tyče na zavěšení ramínek a vnitřní strany dveří opatřené zrcadly. Prádelní skříně jsou vybaveny vysouvacími policemi anglického typu."

Zdroj: www.mullerovavila.cz

Müllerova vila od A. Loose - před restaurováním pánské šatny Müllerova vila od A. Loose - po restaurování pánské šatny

Jídelna

"Centrem jídelny je kulatý stůl nesený jedinou oktogonální nohou. Desku stolu je možné zvětšit přidáním jednoho, či dvou mahagonových mezikruží na průměr 170, nebo 230 cm, takže poskytne dostatek místa pro dvanáct, či osmnáct stolovníků. U jediné plné stěny je mezi dva kubusy vestavěného nábytku vkomponována odkládací syenitová deska."

Zdroj: www.mullerovavila.cz

Müllerova vila od A. Loose - restaurování vybavení jídelnyMüllerova vila od A. Loose - restaurování vybavení jídelny

<<< restaurování historických interiérů a jejich částí